728 x 90

اخبار

کار عربستان به‌‌جای پذیرایی از زائران خانه خدا نسل‌کشی در یمن و حمایت از تروریست‌ها است/ آماده‌نشدن مصلا ظلم به نمازگزاران است

 • دسته : اخبار
 • تاریخ : 22 خرداد 1395
 • نگارنده : administrator

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله محمدعلی موحدی‌کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با بیان "این انقلاب که بینی استکبار را به خاک مالیده است، در دست ما امانت است"، گفت: دو خطر جهالت و ظلم ما را تهدید می‌کند که باید در برابر این خطرات بصیرت داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه همه مسئولان در حل مشکلات کشور جدیت کامل داشته باشند، افزود: مسئولان نباید مشکلات را شوخی بگیرند چون مشکلات زیاد است و باید  با همدلی و هماهنگی یکدیگر چرخهای اقتصاد کشور را به حرکت درآورند تا به مرحله اقتصاد مقاومتی برسیم.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران تصریح کرد: در پس به حرکت درآوردن چرخهای اقتصادی کشور باید به رفع رکود و بیکاری برسیم.

آیت‌الله موحدی کرمانی یادآور شد: باید برای مبارزه با مفاسد اداری و اقتصادی، قاچاق کالا و برای کاهش تورم و توجه به فرهنگ دینی جامعه، مسئولان اهتمام ویژه داشته باشند.

وی با ابراز "باید تصمیم بگیریم یک جهاد کبیر انجام دهیم"، تصریح کرد: برای این کار نباید گول دشمن را بخوریم و از آنها به‌ویژه آمریکا تبعیت نکنیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با یادآوری اینکه عربستان سعودی روزی خود را خادم‌الحرمین می‌دانست و امروز نیز این ادعا را دارد، گفت: امروز همه می‌دانند که عربستان به چه سرنوشتی گرفتار شده و چگونه سقوط کرده است.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی افزود: عربستان از خداوند بریده و به دامن آمریکا و رژیم اشغالگر قدس پناه برده است و عوض بندگی خداوند بندگی آمریکا را پذیرفته است.

وی ادامه داد: عربستان به‌‌جای اینکه پذیرای زائران خانه خدا باشد و مقدمات این امر را فراهم کند کارش نسل‌کشی در یمن و حمایت تسلیحاتی از تروریست‌های تکفیری در منطقه شده است و حدومرزی برای ریختن خون مسلمانان نمی‌شناسد که باید برای همه عبرت باشد.

خطیب این هفته نمازجمعه تهران با تذکر اینکه متصدیان هرچه زودتر بکوشند تا مصلای تهران برای انجام فریضه نمازجمعه آماده شود، گفت: مصلی برای ادای فریضه نماز است و برای تجارت نیست. من از نمازگزارانی که در چنین روزی روی آسفالت و مقابل آفتاب داغ مستمع خطبه‌ها هستند خجالت می‌کشم.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی با بیان اینکه آماده نشدن مصلی ظلم به نمازگزاران و روزه‌دارانی است که زیر آفتاب نماز می‌خوانند، افزود: خداوند از این ظلم به‌سادگی نمی‌گذرد و مسئولان باید تلاش کنند مصلای تهران هرچه سریع‌تر برای طول سال آماده شود.

وی با یادآوری اینکه امام خمینی برای مبارزه با سلطه مردم را با خود همراه کرد و مردم نیز از ایشان تبعیت کردند، خاطرنشان کرد: در دوران مبارزه یک فریاد بلند بود که آن فریاد، فریاد ولی امر بود که رمز موفقیت نیز شد و امروز نیز همین فریاد باید سر داده شود.

خطیب موقت نمازجمعه تهران با لازم الاتباع بودن سخنان ولی فقیه گفت: چندصدایی دشمن را امیدوار می‌کند و به همدلی و هم‌زبانی آسیب می‌رساند.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی ادامه داد: در بیانیه مجلس خبرگان که متشکل از 88 فقیه هست نیز به هم‌صدایی اشاره شد و مسئولانی که سخن می‌گویند نیز باید این اصل را رعایت کنند.

وی در خطبه‌های اول نمازجمعه این هفته تهران بر لزوم شناختن مکر و حیله دشمن تأکید کرد و گفت: ما همیشه از دشمنان خارجی حرف زیاد زده‌ایم و می‌گوییم که آمریکا، اسرائیل و غرب به‌ویژه آل سعود دشمنان ایران اسلامی هستند، اما از دشمن داخلی حرفی نمی‌زنیم.

خطیب موقت نمازجمعه تهران با هشدار "در مقابل نقشه‌های و توطئه دشمن هوشیار باشیم و آنها را بشناسیم"، اظهار داشت: دشمن داخلی توطئه‌های مختلف دارد، دشمن کید و وسوسه دارد، باید مراقبت کرد که گرفتار این نقشه‌های شیطانی دشمن نشویم و توطئه‌هایش را بشناسیم.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی خاطرنشان کرد: اگر انسان دشمن را نشناسد اسیر هوا و هوس و امیال نفسانی می‌شود، این اسارت یکی از بزرگ‌ترین خطرهاست.

وی در ابتدای خطبه‌های اول نمازجمعه تهران به برکات و آثار ماه رمضان اشاره و خودش و نماز گزاران را به تقوای الهی به‌ویژه در این ماه دعوت کرد.

ارسال نظر

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. پر کردن فیلدهای ستاره الزامیست.

Cancel reply

0 نظر

  وصیت نامه شهدا

  خاطرات دفاع مقدس

  تاریخچه فیلم های دفاع مقدس

  شهدای شاخص