728 x 90

اخبار

معاون فرهنگی قوه قضاییه با اشاره به اينكه انس با قرآن نجات بخش است گفت: اگر بخواهیم شأن دستگاه قضایی ارتقاء پیدا کند باید خودمان حرمت مان را نگه داریم

 • دسته : اخبار
 • تاریخ : 5 اردیبهشت 1394
 • نگارنده : administrator
وی ادامه داد: دستگاه قضایی باید آنقدر حرمت داشته باشد و حریمش بالا باشد که حتی خیال ظلم در مخیله به وجود نیاید که در واقع مسئولیت ما این است که این حرمت را افزایش دهیم و اگر بخواهیم شأن دستگاه قضایی ارتقاء پیدا کند باید خودمان حرمتمان را نگه داریم.
معاون فرهنگی قوه قضاییه خاطرنشان کرد: نمونه‌هایی از این بی‌حرمتی‌ها بعضا به گوش می‌رسد که اینها نیز نباید وجود داشته باشد. بدین معنی که وقتی قاضی می‌خواهد حکمی به حق صادر کند نباید انتظار چیزی از طرف دعوا داشته باشد؛ زیرا همین موضوع ظلم تلقی می‌شود اما برخی خود را فریب می‌دهند که دارم حکم حق صادر می‌کنم، اما این حق نیست زیرا با زور همراه بوده است.
حجت الاسلام صادقی ادامه داد: باید این گونه موارد را آنقدر یادآوری کنیم تا دیگر تکرار نشود. ما در رابطه با این موضوع دارای مسئولیت هستیم که حرمت را در قوه قضاییه افزایش دهیم. شان قضاوت و کارمندان ما بالاتر از دیگران است؛ زیرا کارشان حساس است. بگونه‌ای که بالای قله‌ای نشسته‌اند و اگر کسی در بالای قله لغزشی پیدا کند سقوطش مرگبارتر و مهلک‌تر خواهد بود.
وی با طرح این سوال که چه تدابیری را برای جلوگیری از سقوط از قله در نظر گرفته‌ایم ادامه داد: در واقع مراقبت ویژه لازم است که این مراقبت وظیفه‌ همه‌ ما محسوب می‌شود.
معاون فرهنگی قوه قضاییه اظهار کرد: ما باید نسبت به مسائل اطرافمان حساس باشیم یعنی اگر شاهد رشوه گرفتن و جابجایی حق هستیم مقابل او بایستیم و حساسیت خود را نشان دهیم.
حجت الاسلام صادقی با بیان اینکه نماز فرد را در مقابل این گونه مسائل واکسینه می‌کند گفت: نماز باعث جلوگیری از فحشا می‌شود و ما باید نماز را رواج دهیم. همچنین انس با قرآن نجات بخش است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم در سال 94 این توفیق را داشته باشیم که حمایت‌های بیشتری از فعالیت‌های فرهنگی دادگستری استان تهران انجام دهیم؛ زیرا تهران الگوست و باید به‌صورت ویژه به آن توجه شود.

ارسال نظر

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. پر کردن فیلدهای ستاره الزامیست.

Cancel reply

0 نظر

  وصیت نامه شهدا

  خاطرات دفاع مقدس

  تاریخچه فیلم های دفاع مقدس

  شهدای شاخص