728 x 90

اخبار

برنامه‌های دشمن برای ناامن ساختن کشور ناکام مانده است/ جهاد کبیر یعنی عدم اطاعت از تمام دشمنان

 • دسته : اخبار
 • تاریخ : 20 مرداد 1395
 • نگارنده : administrator
    
، سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه در حسینیه عاشقان ثارالله(ع) ‌‌ارومیه‌ با اشاره به امنیت چشمگیر منطقه شمال‌غرب، اظهار داشت: مقایسه امنیت امروز منطقه با سال‌های نخست پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی قیاس بسیار مهم و معناداری است.

وی افزود: در دوران دفاع مقدس بخش‌هایی از این منطقه به اشغال دشمن در‌آمده بود که با یاری دلاور‌مردان انقلابی از سراسر کشور پاکسازی شد؛ اما تا سال‌ها پس از پایان جنگ تحمیلی عرصه تاخت‌و‌تاز اشرار و گروهک‌های ضد‌انقلاب بود.

فرمانده کل سپاه پاسداران ‌با اشاره به اینکه عزت، اقتدار و امنیت را از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است که جمهوری اسلامی ایران را به‌عنوان یک ابرقدرت معنوی در برابر تمام قدرت‌های مادی جهان قرار داده‌، گفت: اتکای جمهوری اسلامی ایران به ایمان بوده و افتخار این نظام مقدس نیز عمل به دستورات الهی است؛ پس همه باید با تمام وجود برای تحقق خواست خدا گام بردارند و مجاهدت کنند.

وی با اشاره به اینکه اگر امنیت نباشد، پیشرفت و امکان تلاش و سازندگی میسر نخواهد بود، تصریح کرد: دفاع از امنیت وظیفه هر مؤمن واقعی انقلابی است؛ امنیت امروزمان نتیجه استقامت و ایستادگی در مقابل فشارهای دشمنان است.

سرلشکر جعفری ‌افزود: ما نباید از هیچ قدرت مادی حتی بزرگ‌ترین قدرت منسجم سیاسی و اقتصادی جهان بترسیم؛ چرا که تمام قدرت آنان پوشالی و غیرقابل اعتناست.

وی با اشاره به حمایت کشورهای غربی از تکفیری‌ها‌ اظهار داشت: تکفیری‌ها از منافقان هم بدتر هستند و قدرت‌های بزرگ به‌منظور مقابله با پیشرفت انقلاب اسلامی در منطقه، به تهییج و حمایت از آنان می‌پردازند.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: بدون شک هیچ کشوری جز جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند در مقابل این حجم از حمایت مالی و تجهیزاتی دشمنان ایستادگی و مقاومت کند.

وی ‌‌مقاومت ملت مؤمن و انقلابی ایران اسلامی را مصداق بارز حرکتی مبتنی بر آموزه‌های قرآن کریم دانست و گفت: چنین مردمی از هیچ چیز ترس و نگرانی نخواهند داشت و اگر امروز ایران اسلامی جزیره ثبات در منطقه است و سال‌هاست که برنامه‌های نا امن ساختن کشور با رسیدن به مرزها نقش بر‌ آب شده و دشمنان از این امر در شگفت‌اند، ناشی از همین استقامت و ایمانی است که در دل بسیجی‌های ما وجود دارد.

سردار جعفری با ابراز اینکه جهاد کبیر به‌معنای عدم اطاعت از کفار، منافقان و تمام دشمنان اعم از آمریکا‌ست، خاطرنشان کرد: هدف دشمنان همواره جلوگیری از پیشرفت و صدور انقلاب اسلامی است، اما امروز می‌بینیم که به‌حول و قوه الهی نتیجه بره‌عکس شده و روحیه انقلابی، مقاومت و ایستادگی به سایر کشورهای مسلمان نیز انتقال یافته است.

وی اضافه کرد: امروز دشمنان نمی‌توانند هماهنگی بین سوریه، عراق و یمن با جمهوری اسلامی ایران را تحمل کنند و تا زمانی که ایستادگی ملت‌های اسلامی ادامه داشته باشد دشمنان به اهداف خود دست پیدا نخواهند کرد.

فرمانده کل سپاه افزود: در ابتدای جنگ تحمیلی دو نگاه عمده وجود داشت، یکی نگاه کلاسیک که بنی‌صدر حامی سرسخت آن بود و دیگری نگاهی که طرفدار حضور مردمی در جبهه‌ها بود.

وی تصریح کرد: بنی‌صدر پس از شکست عملیات هویزه در دی ماه سال 59 از لزوم  مذاکره با صدام سخن می‌گفت؛ اما وقتی نگاه مردمی در جبهه‌ها حاکم شد ورق برگشت و یک سال بعد خرمشهر فتح شد و این صدام بود که برای آتش‌بس التماس می‌کرد.

سردار جعفری خاطرنشان کرد: امروز هم در اقتصاد کشور تا نگاه به بیرون وجود داشته باشد دشمن به ما اجازه موفقیت نخواهد داد؛ چرا که تمام نظام پولی و بانکی جهان دست آن‌هاست؛ اما در مقابل، تفکر مؤمن و انقلابی از جنس مردم و از جنس آنچه در جبهه‌ها حاکم شد، حل‌کننده مشکلات کشور خواهد بود.

ارسال نظر

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. پر کردن فیلدهای ستاره الزامیست.

Cancel reply

0 نظر

  وصیت نامه شهدا

  خاطرات دفاع مقدس

  تاریخچه فیلم های دفاع مقدس

  شهدای شاخص