728 x 90

اخبار

روزانه 10 کودک در جنگ غزه قتل عام می‌شد

 • دسته : اخبار
 • تاریخ : 11 مرداد 1395
 • نگارنده : administrator
    
 از سوی مرکز اطلاعات حقوق بشر در فلسطین اشغالی موسوم به «بتسیلم» اعلام کرد که ارتش صهیونیستی در جریان جنگ 51 روزه غزه در تابستان سال 2014 میلادی 546 کودک فلسطینی را به شهادت رسانده‌است.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص به نقل از «گدعون لیوی» خاطر نشان کرد: «تصور این مسئله سخت است که ارتش در هر روز (از جنگ غزه) بیش از 10 کودک را کشته باشد.»

وی افزود: «این اطلاعات باید از سوی جامعه صهیونیستی مورد توجه قرار می‌گرفت و مایه نگرانی آنها می‌شد. اعضای جامعه باید بحث‌های گسترده‌ای درباره این مسئله می‌کردند، اما توجهی به آن نشان ندادند.»

لیوی خاطر نشان کرد: «اگر در هر گوشه از دنیا یک فاجعه طبیعی روی می‌داد، بیشتر از این جنایت که محل وقوع آن کمتر از یک ساعت با تل‌آویو فاصله داشت، باعث نگرانی و تحریک احساسات انسان دوستانه در رژیم صهیونیستی می‌شد.»

وی تاکید کرد: اکثریت این کودکان در بمباران‌های هوایی یا در اثر حملات توپخانه‌ای ارتش صهیونیستی کشته شدند و نظامیان و خلبانان صهیونیست در نمایشگرهای سیستم‌های نظامی الکترونیک و هوشمند خود این کودکان را در حال بازی در سواحل یا در داخل منازل ساده شان و یا حتی در زمان خواب یا در حالت فرار می‌دیدند و با این وجود ماشه جنگ افزارهای خود را فشار داده و صدها کودک را به خاک و خون کشیدند.

این نویسنده صهیونیست در ادامه اعلام کرده‌است که 90 هزار فلسطینی ساکن غزه همچنان بی سرپناه هستند و از دو سال پیش در منازل تخریب شده و حلبی آبادها زندگی می‌کنند، اما نیازی به ادامه تشریح جزئیات این فاجعه نیست؛ چرا که «در اسرائیل گوش کسی به این حرف‌ها بدهکار نیست.»

وی افزود: «مسئله‌ای که نمی‌توان آنرا درک کرد، این است که اسرائیلی‌ها با این آمارها و داده‌های مربوط به جنگ 51 روزه غزه چطور می‌توانند به زندگی خود ادامه داده و همچنان از خودشان راضی باشند. چطور با مرور زمان حتی یک لحظه هم دلشان به درد نمی‌آید؟ آنها چطور ارتشی را که 2 سال پیش کودکان را به خاک و خون کشیده‌است، به عنوان اخلاق مدارترین ارتش در جهان یاد می‌کنند؟ درباره جامعه و "کشوری" که چنین بحث‌هایی در آن مطرح است؛ چطور می‌توان فکر کرد؟».

ارسال نظر

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. پر کردن فیلدهای ستاره الزامیست.

Cancel reply

0 نظر

  وصیت نامه شهدا

  خاطرات دفاع مقدس

  تاریخچه فیلم های دفاع مقدس

  شهدای شاخص