728 x 90

خاطرات دفاع مقدس

پاسخ جاویدالاثر «حاج احمد متوسلیان» به یک پرسش


عظیم ابراهیم‌پور در مراسم هفتمین یادواره شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی کرمان با اشاره به نقش انقلاب اسلامی ایران در به هم زدن معادلات جهانی گفت: آمریکا در بن‌بست بزرگی در جهان قرار گرفته که ریشه آن ایران است، چراکه ایران همه معادلات جهانی را دچار دگرگونی کرده است. پس از حمله آمریکا به عراق در سال 81، اکثر کشورهای جهان تظاهرات ضد آمریکایی برگزار کردند که یک‌پنجم آنها این شعار « شیطان بزرگ آمریکا» را سر می‌دادند که این یعنی ٢۴ سال بعد از امام راحل(ره)، مردم دنیا هم با این شعار همنوا شدند.

جانشین قرارگاه خاتم الاوصیا(ص) به بیان تحلیل‌های مقام معظم رهبری از شرایط جهان فعلی پرداخت و توضیح داد: امروز دنیا در یک پیچ تاریخی قرار دارد که هر چند صد سال اتفاق می افتد. امروز ما نیاز داریم که نرم‌افزار تمدن اسلامی را طراحی کنیم و آن همان سبک زندگی است، اگر لازم باشد برای مدیریت بهتر جهان و بیداری اسلامی نظام خودمان را هم از نو طراحی کنیم باید این کار را انجام دهیم.

ابراهیم‌پور در پایان خاطر نشان کرد: باید نگاهمان را جهانی کنیم و فکرمان را محدود به کوچهف محله و حتی شهر خود نکنیم، ما باید مثل «احمد متوسلیان» باشیم که وقتی از او می‌پرسیدند چرا استراحت نمیکنی؟ جواب می داد که «تا پرچم اسلام را در دورترین نقاط دنیا نبینم از پای نمی‌نشینم». اگر این تفکر در ما نهادینه شود دیگر احساس خستگی نمی‌کنیم و از کار و تلاش مداوم گله و شکایتی نداریم. امروز راه واره‌های شهدا مهم‌تر از یادواره‌های شهدا است. جلساتی سمینارهایی را برای شناخت راه‌های شهدا اجرا کنیم. البته یادواره‌های شهدا هم چراغ همین راه است که باید اجرا شود.

ارسال نظر

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. پر کردن فیلدهای ستاره الزامیست.

Cancel reply

0 نظر

    وصیت نامه شهدا

    خاطرات دفاع مقدس

    تاریخچه فیلم های دفاع مقدس

    شهدای شاخص