728 x 90

اخبار

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: شغل قضاوت در زمره بهترین و شریف ترین مناصب اجتماعی است که در مقابلش موانع سختی نیز قرار دارد

 • دسته : اخبار
 • تاریخ : 5 اردیبهشت 1394
 • نگارنده : administrator
وی ادامه داد: ما باید زندگی‌مان را بر پایه و اصول دین مبین اسلام بنیانگذاری کنیم که اگر اینگونه باشیم هم دنیای خوب و هم آخرتی زیباتر خواهیم داشت.
رئیس کل دادگستری استان اظهار کرد: برخی از افراد که در مشاغلی با مخاطرات بیشتری روبرو هستند باید بیش از دیگران به خویشتن خود توجه کنند. از جمله مشاغلی که مخاطرات فراوان آن را فراگرفته منصب قضا و یکایک مشاغل مربوط به قوه قضاییه است؛ بنابراین ضعف در این مسئولیت مخاطراتی را به همراه خود دارد.
اسماعیلی با بیان اینکه می‌طلبد که ما بیش از سایرین در جهت ارتباط با خدا و خویشتنداری گام برداریم تصریح کرد:‌ این شغل ذاتا با آسیب‌هایی مواجه است که اگر این گونه نبود نمی‌گفتند که قضاوت لبه پرتگاه آتش جهنم است، ولی باید بدانیم که قضاوت در زمره‌ بهترین و شریف‌ترین مناصب اجتماعی است اما در کنارش مخاطرات سختی قرار دارد، لذا باید تلاش کنیم دامنمان را از این آسیب ها جمع کنیم تا خدای نکرده گرفتار نشویم.
اسماعیلی ادامه داد: ذات شغل ما این اقتضا را دارد که مثلا برخی از اصحاب پرونده بخواهند قاضی را فریب دهند یا آن را منحرف کنند و یا اینکه او را تهدید کنند. غافل از اینکه اگر این لغزش صورت بگیرد با سقوط در آتش مواجه خواهیم بود. امروز یکی از عواملی همچون کثرت پرونده و ارباب رجوع و کمبود کادر قضایی به مخاطرات کار ما افزوده است که البته این عوامل، عوامل عرضی است.
رئیس کل دادگستری استان افزود:‌ درمان آن اخلاق، معنویت، تقویت ارتباط با خدا و خدامحوری است، بنابراین می‌طلبد که ما بیش از دیگران به این موضوع مهم اهتمام داشته باشیم.
وی در پایان گفت: ماه رجب و برکات این ماه این شرایط را فراهم می‌کند که بتوانیم با تقویت بنیه معنوی خودمان این سختی‌ها و مخاطرات را به سلامت پشت سر بگذاریم

ارسال نظر

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. پر کردن فیلدهای ستاره الزامیست.

Cancel reply

0 نظر

  وصیت نامه شهدا

  خاطرات دفاع مقدس

  تاریخچه فیلم های دفاع مقدس

  شهدای شاخص